Ładowanie

III Pływacki Memoriał Andrzeja Ziembowskiego

III Pływacki Memoriał Andrzeja Ziembowskiego

Już w najbliższą sobotę, 9 grudnia na pływalni Akademii Tarnowskiej (ul. Mickiewicza 8) odbędzie się III Pływacki Memoriał im. Andrzeja Ziembowskiego. Jego uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na godz. 14.

Memoriał, ma na celu uczczenie pamięci Andrzeja Ziembowskiego, wybitnego sportowca i aktywnego działacza na rzecz osób niepełnosprawnych, stanowi nie tylko hołd dla jego osoby, ale także okazję do wspólnej rywalizacji oraz propagowania sportu wśród osób z niepełnosprawnościami.

Zawody, odbędą się w formie rywalizacji sztafet, zostaną rozegrane przez sześć losowo wybranych drużyn, złożonych z dziesięciu zawodników każda. Każdy uczestnik Memoriału będzie mógł przepłynąć maksymalnie 100 metrów podczas jednej zmiany, a liczba zmian jest nieograniczona. Zwycięska sztafeta zostanie wyłoniona na podstawie pokonanego dystansu w ciągu dwóch godzin.

W wydarzeniu wezmą udział niepełnosprawni sportowcy reprezentujący takie organizacje jak Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start, Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych Start Katowice, Druga Strona Sportu Kraków, Start Mielec, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Busko-Zdrój oraz studenci z Akademii Tarnowskiej.

Rozpoczęcie maratonu pływackiego odbędzie się o godzinie 14:30, a ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pucharów, dyplomów i pamiątkowych medali zaplanowane jest na godzinę 17:00.

Wydarzenie jest organizowane przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start oraz Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start we współpracy z Akademią Tarnowską. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Memoriał, to doskonała okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również do upamiętnienia osoby, która poświęciła się promocji sportu wśród osób niepełnosprawnych oraz aktywnie działała na rzecz ich integracji społecznej.

Share this content:

Opublikuj komentarz