Ładowanie

Premiera spektaklu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zainaugurowała Festiwal Mała Talia 2023 w Teatrze Solskiego

Premiera spektaklu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zainaugurowała Festiwal Mała Talia 2023 w Teatrze Solskiego

Ta ciekawa opowieść o dziesięciu skarpetkach, które opuszczają swoje dotychczasowe miejsce, odzwierciedla wspaniałą analogię do ludzkiego życia i dążenia do spełnienia. Każda skarpetka, podobnie jak ludzie, ma swoje własne cele, marzenia i potrzeby. Ich odwaga w opuszczeniu „bezpiecznego kosza na bieliznę” i wyruszenie w podróż, aby zmienić swój los, jest metaforą dla ludzi, którzy podejmują ryzyko i podejmują działania w kierunku zmiany w swoim życiu.

Różnorodność celów i pragnień przedstawionych przez te skarpetki odzwierciedla zróżnicowanie ludzkich aspiracji. Niektórzy pragną kariery, inni szukają bliskości z innymi ludźmi, a jeszcze inni chcą mieć kontrolę nad własnym życiem. Istnieją również osoby, które znajdują spełnienie poprzez odkrywanie swojej wyjątkowości, pomaganie innym, poszukiwanie przygód, docenianie piękna czy rozwiązywanie zagadek.

Prawa Pasiasta Skarpeta, która postanawia wrócić, reprezentuje elastyczność i możliwość zmiany decyzji w życiu. To przypomnienie, że każdy ma prawo do zmiany drogi, do podjęcia innego wyboru, jeśli zechce, bez poczucia winy czy zahamowań.

Najważniejszym przesłaniem tej historii jest akceptacja siebie i życie w zgodzie ze swoimi wartościami, marzeniami i potrzebami. Każdy ma prawo do realizowania swojego życia w sposób, który odpowiada jego prawdziwej naturze.

Ta opowieść inspiruje do odwagi, samodzielnego podejmowania decyzji i otwartości na zmiany, ponieważ życie to podróż, w której możemy odkrywać różnorodne możliwości i przeznaczenie, które leży dla nas gotowe do odkrycia.

Lidia Jaźwińska / KADR Tarnów

Autor: Justyna Bednarek

Adaptacja, reżyseria i tekst piosenki: Monika Czajkowska

Scenografia i kostiumy: Barbara Ferlak

Muzyka: Kamil Tuszyński

Choreografia: Martyna Hickiewicz-Kurek

Reżyseria świateł: Prot Jarnuszkiewicz

Przygotowanie wokalne: Anna Podkościelna-Cyz

Asystent reżysera: Kinga Piąty

Asystentka scenografki i autorki kostiumów: Magdalena Łakoma

Inspicjentka, sufler: Izabella Wielgus

Obsada:

Kinga Piąty, Ewa Sąsiadek, Angelika Smyrgała, Tomasz Piasecki, Przemysław Płaczek, Tomasz Wiśniewski

Tekst/foto: Lidia Jaźwińska

Share this content:

Opublikuj komentarz