Ładowanie

Akademia Tarnowska czwarta w  Rankingu Perspektywy 2024

Akademia Tarnowska czwarta w  Rankingu Perspektywy 2024

W tegorocznym rankingu Perspektywy Akademia Tarnowska zajęła czwarte miejsce w kraju, a jednocześnie pierwsze w Małopolsce w kategorii Akademii Nauk Stosowanych i Publicznych Uczelni Zawodowych. Choć ogólnopolski wynik jest nieco niższy niż w ubiegłym roku, to miejsce czwarte wciąż jest imponującym osiągnięciem. Mówi się, że jest to najgorsze miejsce, ale blisko podium. Nasz niedosyt wynika z ostatnich sukcesów i ambicji, które cechują naszą działalność od wielu lat. Rozmawiałam również z rektorami innych szkół, którzy marzą o miejscu w pierwszej dziesiątce – wyjaśnia rektorka Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że Akademia Tarnowska jest niekwestionowanym liderem w Polsce południowo-wschodniej, wyprzedzając wszystkie uczelnie z Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Warto podkreślić, że Akademia Tarnowska otrzymała maksymalną notę (100) w kategorii „Siła naukowa – ewaluacja działalności naukowej”. Kapituła bardzo wysoko oceniła również kategorie: „Wynagrodzenia absolwentów” (96,43), „Prowadzone kierunki studiów” (93,46) i „Prestiż” (91,74).

Osoby zainteresowane studiowaniem na Akademii Tarnowskiej mogą składać zgłoszenia do 23 lipca. Druga tura rekrutacji odbędzie się w dniach od 19 sierpnia do 15 września, a trzecia w terminie 23-25 września. Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz wykaz dostępnych, niemal 30 kierunków można znaleźć na stronie uczelni.

źródło anstar.edu.pl

Share this content:

Opublikuj komentarz