Ładowanie

Elżbieta Remian „Wibracje”

Elżbieta Remian „Wibracje”

W Galerii ARTEKA odbył się wernisaż Elżbiety Remian, zatytułowany “WIBRACJE”. Artystka, z wykształcenia konserwatorka dzieł sztuki, od ponad trzech dekad oddaje się pasji malarskiej, łącząc ją z dynamicznym życiem zawodowym. Jej twórczość jest odzwierciedleniem głębokiego przekonania, że świat jest pełen wibracji i nieustannego ruchu, gdzie nawet materia ujawnia się jako zagęszczona energia.

Elżbieta Remian, pod wpływem zachęty swoich synów, powróciła do świata sztuki, prezentując swoją pierwszą wystawę “AWATAR” w Galerii Bema 20. Kontynuując swoją artystyczną podróż, prezentuje nam “WIBRACJE” – kolekcję dzieł, które są manifestem jej filozofii, iż obserwacja i uwaga kreują rzeczywistość.

Prace Remian to połączenie technik konserwatorskich z nowoczesnym spojrzeniem na sztukę, gdzie każdy obraz jest świadectwem, że foton, będący uprzednio falą, poddany obserwacji, staje się cząsteczką materii. To metafora dla samej sztuki, która w oczach obserwatora nabiera indywidualnego kształtu i znaczenia.

Zachęcam do oglądnięcia wystawy oraz doświadczania tych wibracji i odkrywania, jak uwaga i percepcja mogą kształtować nasze postrzeganie rzeczywistości.

Częścią wernisażu był koncert muzyki Bliskiego Wschodu zatytułowany „Pieśni Lewantu” w wykonaniu duetu Wassim Ibrahim i Tomas Celis Sanchez, muzyków pochodzących z Syrii i Meksyku.

Tekst: L. Jaźwińska

Foto: R. Czerwiński

Share this content:

Opublikuj komentarz