Ładowanie

Finansowanie Drugiego Etapu Budowy Stadionu w Mościcach

Finansowanie Drugiego Etapu Budowy Stadionu w Mościcach

W trakcie III nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, radni jednomyślnie zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków finansowych na kontynuację projektu stadionu piłkarskiego w Tarnowie-Mościcach. Kwota 6 milionów 710 tysięcy złotych, pochodząca z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, zostanie dopisana do budżetu miasta.

Te fundusze umożliwią przeprowadzenie drugiego etapu budowy, który obejmie instalację płyty boiska z podgrzewaną murawą z trawy hybrydowej, a także montaż oświetlenia i ogrodzenia obiektu. Zakończenie prac zaplanowano na październik 2026 roku. Po ich ukończeniu, planowane jest rozpoczęcie budowy trybuny wschodniej, na którą miasto również zamierza ubiegać się o dofinansowanie z MSiT.

Stadion, który pierwotnie powstał na potrzeby ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich i był wyposażony w trybunę zachodnią oraz boiska do sportów plażowych, po zakończeniu Igrzysk został częściowo rozebrany. Obecnie, dzięki nowym środkom, będzie mógł służyć lokalnej drużynie piłkarskiej Unii Tarnów.

Dodatkowo, warto wspomnieć, że wniosek o dofinansowanie został złożony przez Tarnów do Ministerstwa Sportu i Turystyki w lipcu poprzedniego roku, a w budżecie miasta na realizację drugiego etapu prac przeznaczono łącznie 10 milionów złotych.

Źródło: UMT

Share this content:

Opublikuj komentarz