Ładowanie

Noc Muzeów 2024: Noc Wspomnień i Gier przy Bema 20

Noc Muzeów 2024: Noc Wspomnień i Gier przy Bema 20

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, która odbyła się przy ulicy Bema 20, odwiedzający mieli okazję doświadczyć “Nocy Wspomnień i Gier” – wydarzenia, które przeniosło ich w czasie do złotej ery gier wideo.

Tomasz Boksa, znany kolekcjoner i założyciel RetroAge.net, zaprezentował swoją imponującą kolekcję, w skład której wchodziły gry, kontrolery, plakaty, dzieła pixel-art oraz prasę tematyczną.

Dla wielu starszych uczestników było to nostalgiczne powrotem do beztroskich dni dzieciństwa, a młodsze pokolenie odkryło fascynujący świat retro gier, pełen nowych wrażeń i emocji.

Warto dodać, iż Tomasz Boksa jest autorem licznych recenzji i artykułów na temat starych gier wideo. Jego pasja do retro informatyki i nieustanne dążenie do zachowania cyfrowego dziedzictwa jest dobrze znane wśród entuzjastów gier.

Role kuratora pełniła Natalia Tryba, która wraz z Tomaszem Boksą, właścicielem kolekcji, zapewniła niezapomniane wrażenia. Wszyscy, którzy dołączyli do tego wyjątkowego wieczoru, gdzie przeszłość spotkała się z teraźniejszością, a wspomnienia ożyły w każdej grze, z pewnością zachowają te chwile w pamięci.

Świetne wydarzenie, doskonała atmosfera, podziękowania dla organizatorów.

Tekst: Lidia Jaźwińska

Foto: ADplus Media

« z 3 »

Share this content:

Opublikuj komentarz