Ładowanie

Medale, rekordy i powołania do kadry województwa

Medale, rekordy i powołania do kadry województwa

Za zawodnikami UKS Peyomi Tarnów udany weekend spędzony na pływalni w Oświęcimiu. Tym razem podopieczni trenerów Sylwii i Szymona Szwieców rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12- i 13-letnich. Na starcie stanęło ponad dwustu pływaków reprezentujących dwadzieścia klubów z Małopolski i Śląska.

Z dwoma medalami z zawodów wróciła Liliana Książczyk, która zdobyła brązowe medale na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym.

Powody do radości mają jednak także inni zawodnicy Peyomi, których wyniki sprawiły, że zostali powołani do kadry województwa. Są to: Maja Grajdura, Tobiasz Kopa, Kacper Cholewa, Laura Czuchra, Liliana Książczyk, Bernard Bałut i Kacper Bednarz. To jednak nie wszystko, bo szansę na powołanie mają także Julia Mruk i Wojciech Grzebieniowski, którzy obecnie znaleźli się w gronie zawodników rezerwowych kadry.

– Gratuluję wszystkim, bo poza medalami i awansami do kadry w Oświęcimiu nasi podopieczni pobili także kilkanaście rekordów życiowych, a to jest najlepszy wskaźnik postępów jakie robią. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że dzieciaki bardzo ciężko pracują, mają wielki zapał do sportu i nie boją się coraz trudniejszych wyzwań – relacjonuje trener Szymon Szwiec.

– Mnie cieszy także i to, że nasz klub stał się już rozpoznawalny w Małopolsce, a dzieci są wspaniałymi ambasadorami Tarnowa promując miasto i tą piękną dyscyplinę sportu, jaką jest pływanie – dodaje trenerka Sylwia Szwiec.

Więcej informacji na temat UKS Peyomi na Facebooku (Peyomi-Swim-Team), Instagramie (peyomi.swimteam) oraz pod adresem: peyomiacademy@gmail.com.

Share this content:

Opublikuj komentarz