Ładowanie

Wodne murale z pozytywnym przesłaniem w Tarnowie

Wodne murale z pozytywnym przesłaniem w Tarnowie

Na chodnikach Tarnowa pojawiły się inspirujące hasła, malowane wodnymi farbami. Te optymistyczne komunikaty mają za zadanie podnieść na duchu przechodniów, a ich wyjątkowość polega na tym, że stają się widoczne dopiero po zmoczeniu – na przykład przez deszcz lub psikusy śmigusowo-dyngusowe!

W 50 różnych miejscach miasta namalowano wodne murale z tekstem, który zachęca do pozytywnego myślenia. Oto niektóre z haseł:

  1. „Hej Ty! Uśmiechnij się!”
  2. „Liczy się pogoda ducha”
  3. „Nie bój się jutra, niech jutro obawia się Ciebie”

Pomysł na te wodne murale narodził się w Urzędzie Miasta Tarnowa i został zrealizowany dzięki grantowi norweskiemu. Przed przystąpieniem do malowania przeprowadzono wiele testów farb i kształtów na urzędowych parkingach. Wybrano wiele haseł, znaków i piktogramów, które były szeroko konsultowane z mieszkańcami. Lokalizacje murali wybierano tak, aby były bezpieczne dla ruchu pieszych i znajdowały się na terenach własności miasta.

Projekt graficzny tych napisów jest autorstwa plastyka miejskiego, Jacka Adamczyka. Ostateczne grafiki i ich lokalizacje zostały zaakceptowane przez Radę Muralową, w skład której wchodzą osoby z różnych środowisk oraz Konserwator Zabytków i Zarząd Dróg i Komunikacji.

Wśród haseł można znaleźć zarówno śmieszne komunikaty, jak „Błąd 404, słońca nie odnaleziono”, jak i optymistyczne, np. „Twój uśmiech przepędzi chmury”. Niektóre z nich nawiązują również do miejsc, w których się znajdują, jak „Radość jest muzyką duszy” nieopodal ZSM. Przy kilku przejściach dla pieszych pojawiło się też przypomnienie „Zerknij!”.

Projekt „Tarnów – Nowe Spojrzenie” to inicjatywa realizowana przez Urząd Miasta Tarnowa w ramach Programu Rozwoju Lokalnego, finansowana ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

fot.Grupa Autograf

Share this content: