Ładowanie

Kolejny sukces absolwentów Akademii Tarnowskiej

Kolejny sukces absolwentów Akademii Tarnowskiej

Na Wydziale Mechanicznym Politechniki Warszawskiej odbyła się gala wręczenia nagród w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym, wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej, pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wśród wyróżnionych znalazł się absolwent Akademii Tarnowskiej. W konkursie oceniane były prace dyplomowe o profilu mechanicznym, wykonane i obronione w krajowej wyższej szkole technicznej.

W gronie pięciu najlepszych prac znalazła się ta obroniona przez absolwenta mechatroniki w Akademii Tarnowskiej, inż. Rafała Zająca, który przygotował projekt o nazwie „Trzyosiowy ploter frezujący CNC o polu roboczym 400x400x100 mm”. Jego promotorem był dr inż. Wojciech Gruszecki.

Warto również wspomnieć, że do finału konkursu zakwalifikowały się dwa inne projekty wykonane w katedrze elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki AT:

„Symulator samochodu wyścigowego” autorstwa inż. Tomasza Pruchnickiego i inż. Konrada Schaba.

„Stabilizator lotu dla modelu zdalnie sterowanego samolotu” autorstwa inż. Radosława Zygadło.

Źródło:AT

Share this content:

Opublikuj komentarz