Ładowanie

Stanisław Soyka z zespołem w Tarnowie

Stanisław Soyka z zespołem w Tarnowie

Stanisław Sojka to wybitny polski muzyk, który wypracował swój własny, rozpoznawalny język muzyczny. Jest to artysta, którego styl można rozpoznać już od pierwszych dźwięków, a jego bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Oprócz dziesiątek autorskich piosenek, Sojka skomponował również muzykę do wielu wierszy polskich poetów, jak i poetów spoza granic Polski.

Podczas koncertu w tarnowskim Kinie Marzenie, publiczność miała okazję usłyszeć utwory z ostatniego albumu „Muzyka i słowa Stanisława Soyki”, który był nawet nominowany do nagrody FRYDERYK 2020. Na koncercie zabrzmiały pieśni napisane do wierszy takich polskich poetów jak Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Agnieszka Osiecka, obok znanych przebojów takich jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Tym razem artysta wystąpił z zespołem SOYKA KWARTET, w którym towarzyszyli mu Przemek Greger na gitarze akustycznej, jego syn Kuba na perkusji oraz Zbyszek Brysiak na perkusjonaliach. SOYKA KWARTET jest nie tylko bogatą, ale także niezwykle ciekawą paletą kolorystyczną. Ich jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

Fot: R.Czerwiński, opr. L.Jaźwińska

Share this content:

Opublikuj komentarz