Ładowanie

ARTEKA- PIOTR FIGIEL – ABSTRAKCJE I INNE RZECZY JAKO OBIEKTY SŁOWIAŃSKIE

ARTEKA- PIOTR FIGIEL – ABSTRAKCJE I INNE RZECZY JAKO OBIEKTY SŁOWIAŃSKIE

Piotr Figiel to artysta o szerokim i zróżnicowanym dorobku, który obejmuje różnorodne techniki malarskie i tematyczne podejścia do sztuki. Jego prace są pełne emocji i ekspresji, wykorzystując barwne kompozycje, które przyciągają uwagę widza.

W ramach swojej twórczości Figiel eksperymentuje z różnymi technikami, tworząc obrazy olejne, akrylowe, pastelowe, kolaże, akwarele i rysunki. Jego prace są zróżnicowane pod względem tematycznym, od abstrakcji po portrety czy prace inspirowane naturą. Cykle malarskie, takie jak „Naturalia”, „Ludzie są dziwni, ludzie są różni”, „Przenikanie”, „Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty słowiańskie”, czy „O kobiecie”, wydają się oferować szeroki wachlarz interpretacji i głębsze przemyślenia.

Jego obrazy, które znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, świadczą o jego uznaniu i popularności w świecie sztuki.

Figiel jest artystą, który nie tylko eksploruje różne techniki i style, ale również poszukuje głębszych znaczeń i relacji poprzez swoje prace, co sprawia, że jest interesującym i cenionym twórcą zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

L.J

Foto: R. Czerwiński

Share this content:

Opublikuj komentarz