Przed nami VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

 

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski serdecznie zaprasza na VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki, który odbędzie się w dn. 16 listopada 2023 r. w krakowskim Kinie Kijów. Tematem przewodnim tegorocznej edycje będzie przestrzeń bezpieczna dla seniorów. Wydarzenie uświetni wystąpienie gościa specjalnego oraz dedykowany osobom starszym pokaz stylizacji wraz z prelekcją „Piękni w każdym wieku”.

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki – czas na przestrzeń!

W tym roku tematem przewodnim Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki jest przestrzeń – zarówno ta fizyczna związana z mieszkaniem i otoczeniem, jak i wirtualna. To zagadnienie jest niezwykle ważne dla seniorów, dlatego też do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Dla każdego znajdzie się miejsce w przestronnej sali Kina Kijów.

Podczas Kongresu eksperci podzielą się z uczestnikami wiedzą o tym, jakie udogodnienia można wprowadzić w domu i mieszkaniu, które poprawią jakość codziennego życia nie tylko osób starszych, ale też ich opiekunów i młodszych członków rodzin. Ponadto zostanie poruszona kwestia barier, które powstrzymują osoby starsze przed aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym – nie tylko ograniczenia architektoniczne, ale też np. mało atrakcyjne otoczenie.

Ważnym aspektem debaty będzie też bezpieczeństwo w przestrzeni wirtualnej. Komputery, smartfony, tablety i bezkresny Internet mogą budzić lęk, stąd rosnąca popularność kursów oswajających świat cyfrowy. Zaproszeni prelegenci i wystawcy wskażą, jak i gdzie szukać ofert takich szkoleń w dogodnej dla seniora lokalizacji. Eksperci poruszą tematy związane z Internetem w wymiarze życia codziennego – m.in. bankowości internetowej, zakupów online oraz zabezpieczenia się przed wyłudzeniami i atakami hackerskimi.

Dodatkowe atrakcje Kongresu

Tegoroczny Kongres to nie tylko debaty. W przestronnych wnętrzach Kina Kijów zorganizowana zostanie przestrzeń wystawiennicza z produktami i usługami dedykowanymi osobom starszym. Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będzie wystąpienie gościa specjalnego.

Pomiędzy debatami uczestnicy wysłuchają prelekcji pn. „Piękni w każdym wieku”, której towarzyszyć będzie pokaz stylizacji. Nie zabraknie też czasu na to, by poćwiczyć bez wstawania z fotela.

Jak zawsze, podczas Kongresu zapewniony będzie poczęstunek.

Wkrótce ruszy rejestracja na 6. Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki, dlatego już dziś warto zapisać datę 16 listopada 2023 r. w swoim kalendarzu!

Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki jest organizowanym cyklicznie wydarzeniem, podczas którego poruszane są tematy istotne dla małopolskich seniorów. Zaproszeni eksperci dzielą się swoją wiedzą i inspirują lokalnych działaczy na rzecz seniorów do podejmowania nowych inicjatyw. Relacja z zeszłorocznego Kongresu, jak również opis poprzednich edycji znajdują się na stronie: https://www.senioralna.malopolska.pl/srebrna-malopolska/polityka-senioralna/?tagid=27.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *