Zielony prąd z klastera….

Nowoczesna elektrownia fotowoltaiczna powstanie na nieruchomości należącej do Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. Inwestor – działająca w Polsce firma z włoskim kapitałem – finalizuje przygotowania do rozpoczęcia prac.

– To poważna firma, mająca na koncie sporo imponujących inwestycji – mówi Robert Wardzała, prezes TKP S.A. – Nawiązanie z nią współpracy uważam za spory sukces. Zostało to poprzedzone negocjacjami i przygotowaniami formalnymi, bo kwestia jest obiecująca, ale dość skomplikowana.

Elektrownia fotowoltaiczna powstanie na nieruchomości o powierzchni ponad 5 hektarów. Sąsiaduje z terenem, na którym samorząd Tarnowa zamierza przeprowadzić odwiert, potwierdzający występowanie tu gorących wód geotermalnych.

– W przypadku pomyślnego zrealizowania obu inwestycji cały teren służyłby pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł – mówi prezes Robert Wardzała. – Niebagatelne znaczenie dla inwestora, który wydzierżawił od nas teren inwestycyjny ma sąsiedztwo punktu magazynowania energii, co pozwoli na jej prosty przesył.

TKP S.A. z coraz większym rozmachem realizuje swoją misję wspierania rozwoju przedsiębiorczości. W Parkach Przemysłowych, Strefie Aktywności Gospodarczej i Inkubatorach Przedsiębiorczości działa już 86 firm zatrudniających ponad 2,5 tysiąca osób.

Prezes Robert Wardzała i prezes Antonio Milone liczą na efektywną współpracę

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *