Zapraszamy na Konferencję pn. „Rodzina w czasie przemian”

Centrum Usług Społecznych w Tarnowie wraz z Fundacją Auxilium zapraszają na konferencję pod tytułem „Rodzina w czasie przemian”, która odbędzie się 8 września 2023 r. w godzinach 8.45-15.30 w Sali widowiskowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie przy ul. Lippóczy’ego 4.

Celem konferencji jest stworzenie platformy umożliwiającej wymianę wiedzy i doświadczeń między naukowcami, praktykami oraz przede wszystkim członkami rodzin, reprezentującymi różne części świata. W gronie zaproszonych prelegentów znajdą się między innymi:

  • prof. dr hab. Krzysztof Gąsior, UJK w Kielcach, który omówi negatywne doświadczenia i traumy dzieciństwa w kontekście problemów zdrowia psychicznego, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń depresyjnych.
  • dr Dagmara Musiał, UMCS w Lublinie, która poruszy temat tożsamości płciowej a zdrowia psychicznego i emocjonalnego dzieci i młodzieży.
  • Iwona Wiśniewska, psychoterapeuta, Kraków, która przybliży zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania u młodzieży, w kontekście mody, stylu życia i depresji, analizując czynniki predysponujące, wyzwalające i podtrzymujące stany depresyjne.
  • Arleta Kempka, psychoterapeuta, Ośrodek Rehabilitacyjny dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych „San Damiano”, Chęciny, która omówi temat triangulacji jako potencjalnej przyczyny depresji u dzieci i młodzieży.
  • Nicola Speranza z Federation of Catholic Family Associations in Europe (FAFCE), Bruksela, który przedstawi kryzys samotności w Europie w dobie transformacji cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem sieci rodzinnych jako czynnika wpływającego na te zmiany.
  • Priscille Kulczyk z European Centre for Law and Justice w Strasburgu, która omówi związek pomiędzy korzystaniem z pornografii a problemami zdrowia psychicznego młodych ludzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa i wspólnej dyskusji.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ale należy się zarejestrować na stronie tarnow.konfeo.com lub dzwoniąc na nr 14 692 02 93 wew. 4 (czynny w godz. 14.00-20.00) lub 14 688 21 40 (czynny w godz. 7.30-14.00).

Konferencja realizowana jest w ramach projektu pn. „Tarnów – Nowe Spojrzenie” przy współfinansowaniu ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021 w ramach Programu „Rozwój Lokalny” oraz środków budżetu państwa, a także przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *