Śladami Powstania Styczniowego

Historyczny spacer po Starym Cmentarzu w Tarnowie. Był to już drugi, trwający około 2 godzin wakacyjny spacer tematyczny po Tarnowie, który poprowadziła Dorota Lewicka.

Spacerowicze dowiedzieli się m.in. o uczestnikach Powstania Styczniowego, których groby znajdują się na tarnowskiej nekropolii, m.in. długoletni burmistrz Tarnowa Witold Rogoyski, Jan Udrycki Nałęcz czy radny Franciszek Habura. W tym roku przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.

Przypomnijmy, że od 24 czerwca do 31 sierpnia, mieszkańcy naszego miasta oraz odwiedzający go turyści mogą codziennie brać udział w bezpłatnych spacerkach po Tarnowie. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się o godz. 12 przed Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7). W ramach akcji zwiedzać można także tarnowską katedrę (dni powszednie 9.30-11.30 oraz 15.00-17.00, w soboty 9.30-11.30) a w niedziele również Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Czchów, Iwkową, Ryglice, Zalipie oraz nowość tego roku – Tuchów. Szczegółowe informacje dostępne są na www.tarnow.travel

Organizatorami spacerków są: Tarnowska Organizacja Turystyczna oraz Tarnowskie Centrum Informacji i są współfinansowane przez Województwo Małopolskie w ramach „Małopolski Gościnnej”.

Fot: R. Czerwiński

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *