Można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego

Od najbliższego poniedziałku będzie można zgłaszać projekty do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego na 2024 rok. Mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co przeznaczyć kwotę 4 325 807 zł pochodzącą z miejskiego budżetu.

Zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego można od 3 lipca do 1 września. Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 100 podpisów. Formalna ocena projektów, w tym możliwe usunięcie braków, nastąpi do 11 września. Dwa dni później, 13 września, ogłoszona zostanie lista projektów niedopuszczonych do głosowania z przyczyn formalnych. Od tej decyzji odwołać będzie się można między 14 a 18 września, a odwołania te rozpatrzone zostaną przez Komisję Ekonomiczną Rady Miejskiej w Tarnowie do 22 września. Do 6 października przeprowadzona zostanie ocena merytoryczna projektów, które do 13 października zaopiniowane zostaną przez Komisję Strategii Rozwoju Miasta Rady Miejskiej w Tarnowie.

17 października ogłoszona zostanie lista projektów niedopuszczonych do głosowania z przyczyn merytorycznych. Odwołania od tej decyzji składać będzie można – za pośrednictwem prezydenta Tarnowa – w dniach od 18 października do 25 października do Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej w Tarnowie. Komisja rozpatrzy je do 31 października, a dwa dni później (2.11) ogłoszone zostaną projekty dopuszczone do głosowania.

Po opublikowaniu listy rozpoczną się działania informacyjne i promocyjne, dotyczące dopuszczonych do głosowania projektów, a w dniach od 6 listopada do 6 grudnia odbędzie się głosowanie nad wyborem projektów, które zostaną uwzględnione w uchwale budżetowej Gminy Miasta Tarnowa. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 8 grudnia.

Wszystkie dodatkowe informacje, w tym formularze, znajdują się w zakładce „do pobrania” na stronie bo.tarnow.pl.

Przypominamy, że w ubiegłym roku do głosowania dopuszczonych zostało 16 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Tarnowa. Ci mogli oddawać głosy na stronie internetowej www.bo.tarnow.pl (za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej lub poprzez formularz głosowania) oraz przy użyciu kart papierowych.

(UMT)

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *