Kino plenerowe. TARNOC. Kolejne pokazy początkiem lipca.

Pierwszy pokaz filmu familijnego „Kung Fu Panda” w ramach Tarnocy  już za nami. Następne seansy zaplanowano na 1 i 2 lipca. Organizatorem jest Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. W sumie zaplanowano 10 seansów.

Kino plenerowe. TARNOC to bezpłatne, plenerowe pokazy filmów dla dzieci, młodzieży i dorosłych w różnych, otwartych przestrzeniach Tarnowa. Wśród nich propozycje dla wielbicieli sztuki, muzyki ale także sympatyków innych kultur, familijne, czy nawet związane z grami komputerowymi.

Mnogość poruszanych tematów oraz projekcji łączy mianownik wspólny – miasto Tarnów. Czasem jest nim aktor związany z tarnowskim teatrem, innym razem Tarnów jest miejscem gdzie film był kręcony i staje się w pewien sposób jednym z bohaterów filmu. Warto szukać połączeń i budować wzajemne relacje. Zapraszamy do odkrywania naszego miasta na nowo! – mówi Piotr Prokop, z Biura Promocji i Organizacji Widowni.

Najbliższe pokazy:
01.07.2023 r., sobota, godz. 20.30, “Młyn i Krzyż” w Restauracji u Młynarzy, ul. Kołłątaja 9
Fabuła filmu „Młyn i krzyż” rozgrywa się we Flandrii w 1563 roku i przedstawia życie i proces twórczy malarza Pietera Bruegla, autora słynnej „Drogi krzyżowej”. Sceny do filmu były częściowo kręcone w Tarnowie. Statystami byli między innymi mieszkańcy Tarnowa.
Czas trwania: 96 min.
Partnerem wydarzenia jest Restauracja u Młynarzy.

02.07.2023 r., niedziela, godz. 20.30, spektakl Teatru Telewizji “Chłopcy” w Pasażu Tertila.
Dramat Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego. Spektakl w doborowej obsadzie m.in: Andrzej Grabowski, Jerzy Trela, Anna Dymna czy Marian Dziędziel.
Sztuka Grochowiaka to wzruszająca historia czterech pensjonariuszy domu starców, którzy nie zgadzają się na samotność. Bohaterowie walczą o swoją wolność, buntują się, chcą być szczęśliwi. To przejmująca opowieść o umieraniu, samotności i potrzebie uczuć. Na początku swojej drogi aktorskiej Andrzej Grabowski grał na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Czas trwania: 73 min.
Partnerem wydarzenia jest Pół na pół Tarnów. Włoska restauracja.

Pokazy filmów są częścią projektu TARNOC. Dzięki temu wydarzenia są darmowe.

Cykl wydarzeń TARNOC jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *