Szkoła dla pupilów – zajęcia z posłuszeństwa

Spotykają się co tydzień w Parku Piaskówka, na zajęciach z zakresu podstawowego oraz zaawansowanego posłuszeństwa w szkole dla psów APETYT NA PSA.
Na pytanie po co takie zajęcia? Trenerka Kamila Kłosowicz odpowiada: „na co dzień o wiele łatwiej żyje się i komunikuje z psem, który zna podstawowe komendy. Psy czują się bezpiecznie, kiedy mają ściśle określone ramy i zasady oraz kiedy wiedzą, jak się zachować w danych sytuacjach. Nam i psu żyje się swobodniej, gdy mamy opanowane przywołanie i możemy spuścić go ze smyczy bez obaw o bezpieczeństwo jego i innych. Dodatkowo żyjąc w przestrzeni miejskiej umiejętności takie jak dostawianie i chodzenie przy nodze bardzo ułatwiają nam poruszanie się między blokami i ulicami. Te i inne umiejętności znacząco wpływają na jakość naszego życia z psem i warto uczyć ich naszego psiaka, także dla jego komfortu i bezpieczeństwa. Wspólny czas z naszym czworonogiem wpływa również na pogłębienie wspólnych relacji i więzi, dodatkowo nabywanie nowych umiejętności wpływa na rozwój poznawczy, co przekłada się na dobre zmęczenie mentalne”.
Zajęcia były ciekawe, a „uczniowie czworonogi” nie kaprysiły zbyt wiele. To była świetna obserwacja nie tylko zajęć z psiakami, ale także reakcji ich opiekunów. Bywało, że więcej stresowali się opiekunowie niż ich pupile.
Foto: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *