Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy – Koncert Jubileuszowy

Ten JUBILEUSZ to przede wszystkim członkowie zespołu i jego twórcy. To historia, której nie da się zmienić i dostosować do innych celów niż – KULTURA.
Zespół działa nieprzerwanie od 1963 roku. Wraz ze zmianą ustrojową przechodził różnorodne formy organizacyjne, począwszy od Zespołu reprezentacyjnego Zakładów Azotowych – dzisiejszej Grupy Azoty, Zespołu Reprezentacyjnego Tarnowa, zespołu działającego w ramach Mościckiej Fundacji Kultury, po dzisiejszy status grupy działającej w Centrum Sztuki Mościce Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego. Wytrwał i nieustannie się rozwija dzięki zbiorowej i indywidualnej pasji zarówno członków amatorów jak i niezwykłemu zaangażowaniu profesjonalnej kadry.
Świerczkowiacy są ambasadorem Polski na międzynarodowych festiwalach.
Świerczkowiacy specjalizują się w niezwykle bogatym folklorze Małopolski i są ekspertami w folklorze Krakowiaków Wschodnich.
Kostiumeria zespołu mieści setki oryginalnych, w większości ręcznie wykonanych, kostiumów.
Świerczkowiacy reprezentowali Polskę w kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach, odbyli 57 podróży zagranicznych do 19 krajów, w których odwiedzili 150 miast. Zostali laureatami ponad trzydziestu nagród i wyróżnień.
Foto: R. Czerwiński, opr.L. Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *