Memoriał Pamięci Shihan Wiesława Gwizda w Tarnowie

To od śmierci Wiesława Gwizda (2016) coroczne wydarzenie będące hołdem dla tego wybitnego trenera, kolegi i przyjaciela karateków z Tarnowa i regionu.
Wiesław Gwizd był założycielem Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate, jego prezesem oraz głównym trenerem. Pracy w klubie, sportowcom oddawał całe swoje serce. Tylko dzięki wielkiej determinacji, ambicji i pracowitości Wiesław Gwizd po osiągnięciu wszystkich stopni uczniowskich, dołączył do grona mistrzów, zdobywając po kilkunastu latach treningów swój pierwszy czarny pas. W kolejnych latach dzięki ciężkim treningom i wytężonej pracy zdobywał kolejne złote pagony na swoim czarnym pasie.
Dzięki jego pracy szkoleniowej klub zyskiwał coraz większą renomę, a jego wychowankowie regularnie zdobywali wiele tytułów i wyróżnień. Byli wśród nich członkowie kadry narodowej, medaliści mistrzostw Polski i Europy. Tarnowski Klub jest jednym z większych klubów w Polsce, a sukcesy tarnowskich karateków stawiają go wysoko w czołówce.
Zarażał wszystkich swoją charyzmą i poczuciem humoru. Uczył wytrwałości, pracowitości, szacunku wobec innych, a także umiejętności radzenia sobie z porażkami i przeciwnościami losu. Był wzorem sportowca i człowieka, autorytetem dla ćwiczących i ich rodziców. Był znanym, cenionym, podziwianym, lubianym i budzącym zaufanie, ale przede wszystkim dobrym i skromnym człowiekiem.

Shihan Wiesław Gwizd zmarł nagle 21 czerwca 2016r. w wieku niespełna 58 lat. Odszedł zdecydowanie za wcześnie, ale pamięć o tym wybitnym sportowcu i wielkim człowieku pozostanie na zawsze. OSU! Źródło: https://www.karatetarnow.pl/

Fot. R. Czerwiński

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *