Gdzie zamieszkają Maszkarony….

Nowe Maszkarony nawiązują do historii, kontekstu miejsca lecz mogą mieć anegdotyczne ujęcia, współczesne atrybuty i walor edukacyjny. W projekcie zaplanowanych jest 14 maszkaronów. Na spotkaniu przedstawiono 20 wstępnych lokalizacji.
Każda z nowych rzeźb zostanie indywidualnie zaprojektowana i przeznaczona do umieszczenia w wybranej lokalizacji. Nie będą wielkie – zaledwie trzydziestocentymetrowe, ale w przeciwieństwie do tych już istniejących, mają pojawić się w zasięgu wzroku.
Nowe Maszkarony mają być nie tylko atrakcją turystyczną, ale także budować poczucie związku z miastem przez mieszkańców.
Podczas spotkania dokładnie omówiono i przeanalizowano propozycje nazw Maszkaronów oraz ich lokalizację. W zdecydowanej większości uznano, iż zarówno propozycje ich nazw jak i lokalizacja nie budzą zastrzeżeń. Dyskutowano także nad tym czy Maszkaron może być kobietą oraz jaki powinien mieć wygląd.
Tarnowski Szlak Maszkaronów jest realizowany w ramach projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, współfinansowanego jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach programu Rozwój Lokalny na lata 2014-2021.
Foto: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *