Koncert „Przyjaciele dla Teatru”

30 kwietnia o godzinie 17 na dużej scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbędzie się koncert „Przyjaciele dla teatru”Wśród zaproszonych gości pojawią się znakomici lokalni artyści, jak i znane nazwiska z ogólnopolskiej sceny muzycznej, m.in. Renata Przemyk, KSU Paweł Tylko, czy AnVision. Dochody z koncertu oraz licytacji pomogą stworzyć czerwcową premierę dla młodzieży – spektakl „Lekkość”.
„Przyjaciele dla Teatru” to wydarzenie, które zrodziło się w głowach Katarzyny Tulik i Artura Gawle zainspirowanych koncertem „Aniołki Solskiego dla Teatru”. Zorganizowali grupę wyjątkowych wykonawców, muzyków, którzy zagrają na scenie Solskiego. Niezmiernie dziękujemy za wsparcie wszystkim zaangażowanym w jego realizację. Dochody z biletów na koncert oraz z licytacji zasilą budżet „Lekkości”, w reżyserii oraz autorstwa Anny Siek i Wiktora Stypy – mówi Matylda Baczyńska, dyrektor artystyczna.
Fabuła „Lekkości” opiera się na fragmentach z pamiętnika 16-letniego Michała, streamera, dotyczących jego ostatniego roku. Wycinki te będą przedstawiane przez piątkę aktorów i konfrontowane z nagraniami youtubowego konta chłopca.
W koncercie „Przyjaciele dla Teatru” wystąpią: Renata Przemyk, KSU Paweł Tylko, wokaliści pracowni wokalnej prowadzonej przez Małgorzatę Boruch w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Rafał Rzeźnikiewicz i uczestnicy WTZ przy PSONI koło w Tarnowie, Wojtek Jackowiec, Kasia Rzepka, Szpetni, Marqus Mars, AnVision, Łukasz Skubisz, Studio Rocka Pawła Mazura.
W trakcie koncertu oraz w Internecie, przeprowadzone będą licytacje obrazów, ciekawostek dla fanów żużla, zespołów muzycznych oraz innych przedmiotów ofiarodawców. Wszystkie obrazy biorące udział w licytacji wiszą w teatralnym foyer i można je obejrzeć na żywo w godzinach pracy Teatru.
Przedmioty, które będą licytowane podczas koncertu to m.in. obrazy Tomasza Głowacza, Ireny Emilewicz i Anny Kukli-Śliwińskiej oraz świece sojowe firmy Ananta.
Obrazy, które pojawią się na licytacjach na Facebookowej grupie „Przyjaciele dla teatru – licytacje” to:
Piotr Barszczowski „Ostatnia wieczerza”,
Elżbieta Remian „Nospir”,
Witold Pazera „Pejzaż ciepły IV”,
Grzegorz Wójcik „Polne maki”,
Elżbieta Pazera „Poranna kawa”,
Dwa obrazy bez tytułu Jerzego Ruszela,
Kazimierz Kuklewicz „Pejzarz industrialny”,
Michał Poręba „Pazgin przedni”,
Marcin Bawiec – fotografie na płótnie
oraz obrazy uczestników WTZ przy PSONI Koło w Tarnowie
Dodatkowo przekazane zostały m.in.:
Gadżety od Bartłomieja Kowalskiego
Gadżety od Janusza Kołodzieja
Zestawy płyt (vinyl+płyta CD) od Zespołu AnVision
Koszulki zespołów Lipali, Sweet Noise i Totentanz
Zestaw książek Krystiana Janika: „Nic się nie dzieje” z autografem oraz „Pomsta” w wersji przed korektą – jedyny taki egzemplarz.
Bon o wartości 200 zł na zakupy w Wybranym sklepie firmowym Piekarni Błajan
Koszulka z autografami zespołu Wilki od pizzerii „Czarno to widzę”.
Dodatkowo uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie przygotują pyszne ciasteczka, jako poczęstunek i podziękowanie dla osób, które zdecydują się wesprzeć zbiórkę. Widzów poczęstują także sponsorzy m.in. Ciacho bez cukru i Crazy Pig Tarnów.
Bilety można zakupić online oraz w kasie Teatru.
Cena: 45 zł normalny; 35 zł – grupowy – 6 biletów i więcej
Kasa teatru czynna od wtorku do piątku, w godz. od 9.00 – 17.00 i w weekendy na dwie godziny przed spektaklami.
Rezerwacje telefoniczne 14 688-32-87, 784-976-025. Zakup biletów online na stronie teatru: teatr.tarnow.pl
Zapraszamy serdecznie!
Foto: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *