Poznaliśmy Tarnowskich Juniorów Biznesu

Dwudziestu młodych i ambitnych uczniów oraz studentów zgłosiło swoje pomysły na własną działalność do IX edycji konkursu „Tarnowskiego Juniora Biznesu”. Jury wytypowało 6 osób, które mogły powalczyć o główną nagrodę. Mieszkańcy też głosowali na swój ulubiony projekt.
Do konkursu zgłoszono 20 biznesplanów. Autorami 12 z nich byli uczniowie tarnowskich szkół średnich oraz innych jednostek oświatowych, pozostałych ośmiu – studenci Akademii Nauk Stosowanych. Do zdobycia mieli w sumie 9 tysięcy złotych. Ich zadaniem było nagrać filmik ze swoim pomysłem na biznes.
– Jestem pod ogromnym wrażeniem tegorocznych propozycji. Mam takie poczucie, że młodzi ludzie, którzy myślą biznesowo i próbują wykreować siebie jako przedsiębiorców z inicjatywą, z pomysłem i chęcią tworzenia własnej przestrzeni biznesowej, są nieprawdopodobnie mądrzy. Jest to dla mnie bardzo dobra informacja – mówiła dzisiaj zastępczyni prezydenta Tarnowa Agnieszka Kawa
W Sali Lustrzanej przed jury stanęło dzisiaj sześciu najlepszych uczestników, którzy zaprezentowali swoje pomysły na biznes. Kapituła po wysłuchaniu prezentacji udała się na obrady, gdzie dokonała wyboru zwycięzców.
I tak w kategorii szkół wyższych pierwsze miejsce przyznano Michał Babralowi z Akademii Nauk Stosowanych za projekt „STARNOWE – stare jak nowe”. Druga lokata przypadła Karolinie Czapkowicz z ANS za projekt „Apicentrum”, a trzecia Mateuszowi Marszałkowi z ANS za projekt „Planszówki z apetytem”. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężył natomiast Sławomir Pietrzak z III Liceum Ogólnokształcącego („Produktywność dnia jutrzejszego”), a kolejne miejsca zajęli: Anna Gromba z IV Liceum Ogólnokształcącego („AnLingerie”) oraz Patrycja Stańczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych („BaklaVit”). Zwycięzcy otrzymali nagrody w wysokości 2000, 1500 oraz 1000 złotych.
Przyznano także wyróżnienia – w kategorii szkoły średnie (i inne) powędrowały kolejno do Konrada Klucznika, Karoliny Cichońskiej i Dawida Świątka, a w kategorii szkoły wyższe do Piotra Wojtanowskiego, Sylwii Platy i Krystiana Góry.
Dodatkowo przyznana została nagroda publiczności dla jednego z uczestników. Otrzymał ją Przemysław Szewczyk za pracę „Spersonalizowane biuro podróży. Twoje Zasady Twoje Wakacje”. Zagłosowały na niego 223 osoby.
Info: M.Tarnowska
Foto: Lidia Jaźwińska, zbiorowe P. Topolski

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *