Apetyt na czereśnie” w Domu Kultury Westerplatte

TEATR BLIŻEJ WIDZA – NOWA OFERTA SOLSKIEGO -„Apetyt na czereśnie” w Domu Kultury Westerplatte.
„Apetyt na czereśnie” Teatru Solskiego, w reżyserii Ireneusza Pastuszaka to dotkliwa i pełna humoru analiza relacji damsko – męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią.Przedstawienie to zaprezentujemy w nowej przestrzeni Domu Kultury na Osiedlu Westerplatte w Tarnowie przełomem marca i kwietnia.
Cieszymy się z tej nowej przestrzeni kulturalnej pośród największego tarnowskiego blokowiska – mówi Rafał Balawejder, dyrektor. Nasza inicjatywa ma stworzyć szanse mieszkańcom „Falklandów”, by wybrać się za próg zobaczyć profesjonalne przedstawienie teatralne. W przypadku powodzenia, takie inicjatywy – dzięki życzliwości TCKu – będziemy w przyszłości powtarzać.
Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości. Dialogi między nimi są nie tylko finezyjne i dowcipne, ale też przeplatane wyjątkowej urody piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego.
Jak recenzuje Agnieszka Rzonca, na portalu teatralny.pl Kinga Piąty i Ireneusz Pastuszak potrafili w bardzo udany sposób oddać ten zamęt, wielość emocji, które kryje w sobie tekst Agnieszki Osieckiej. Tarnowski spektakl został zagrany i zaśpiewany z werwą i przekonaniem.
W spektaklu występują Kinga Piąty, Ireneusz Pastuszak oraz gościnnie akompaniują na fortepianie Piotr Niedojadało i Bartek Szułakiewicz.
Gramy: 31 marca, 1 i 2 kwietnia, o godz. 20:00
Miejsce: Dom Kultury, ul. Westerplatte 8A w Tarnowie
Bilet normalny: 25 zł/os.
Bilet grupowy od 6 osób i więcej: 15 zł/os.
Bilety dostępne online i w kasie Teatru, przy ul. Mickiewicza 4
Foto: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *