Hao Rao- recital fortepianowy

Koncert finalisty XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.
Patronatem honorowym wydarzenie objęli Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz dyrektor artystyczny profesor Marian Rybicki.
Organizatorzy: Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie, Stowarzyszenie Animato w Paryżu, Urząd Miasta Tarnowa.
W programie koncertu znalazły się utwory F. Chopina, F. Liszta
Urodził się 4 lutego 2004 r., uczy się Szkole Średniej przy Konserwatorium Xinghai w Chinach pod kierunkiem Vivian Li. Laureat międzynarodowych konkursów młodzieżowych w Ettlingen, Aarhus, Konkursu Mozartowskiego w Zhuhai, im. Giny Bachauer i Międzynarodowego Konkursu im. Vladimira Kraineva w Moskwie. Otrzymał II nagrodę na e-Piano Junior Competition Uniwersytetu w Minnesocie oraz V miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina organizowanym przez Centralne Konserwatorium Muzyczne w Pekinie. Współpracował m.in. z orkiestrami symfonicznymi Shenzhen, Ningbo i Shenyang, Salzburg Soloist Chamber Orchestra oraz orkiestrami konserwatoriów w Pekinie i Xinghai. Występował w większości ośrodków chińskich, USA, Niemczech i Danii.
Foto: R. Czerwiński, opr. L. Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *