TARNOWSKI ŻUŻEL HISTORIA – TERRAŹNIEJSZOŚĆ I…PRZYSZŁOŚĆ….

Co łączy sport i sztukę? Pasja do realizacji danych marzeń i własnych ambicji. W miejscu, gdzie rządzi harmonia, sztuka i artyzm zadebiutowała wystawa żużlowych kevlarów, plastronów i wszelkich pamiątek związanych ze speedway’em. W Bema20 podczas otwarcia wystawy można było zobaczyć kolekcje z kilku epok polskiego żużla. Nie zabrakło także wątków związanych z historią „Jaskółek”, ale także z historią miejsca jakim jest „Jaskółcze Gniazdo” i dzielnica Mościce.
Oprócz wystawy, zgromadzeni goście spotkali się z wychowankami Unii Tarnów. Gośćmi Bema20 byli Janusz Kołodziej, Ernest Koza, Jakub Jamróg i Dawid Rempała, którzy opowiadali o przygotowaniach do kolejnego sezonu startów, a wydarzenie poprowadzi tarnowski dziennikarz sportowy i youtuber Karol Garncarz. W spotkaniu uczestniczyły również osoby zasłużone dla tarnowskiego żużla: Ci, którzy tworzyli tę dyscyplinę sportu na przestrzeni kilku pokoleń i mają solidny wkład w największe sukcesy „Jaskółek”. Wydarzenie było świetną promocją tarnowskiego żużla, a przede wszystkim okazją do zjednoczenia się żużlowego środowiska.
Żużlowa wystawa w Galerii Bema20 stanowi początek nowego projektu, który powstaje w Tarnowie. Tworzą go ludzie, którzy chcą by sympatia do jaskółczego klubu trwała w najlepsze, a klimat wokół czarnego sportu wciąż trwał i dawał nadzieje na lepsze jutro.
Całość zorganizowana i przygotowana ciekawie pod względem organizacyjnym i merytorycznym.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *