Styczeń w Domu Kultury na Westerplatte

O tym co będzie się działo w placówce informują: Dorota Omylska – Bielat, Agnieszka Szułakiewicz i Magdalena Trusz, To m.in. z nimi zainteresowani ofertą domu kultury spotkają się podczas styczniowych działań. To bogata oferta, z której warto skorzystać.

15 grudnia zeszłego roku oficjalnie otwarły się drzwi wspomnianego wcześniej domu kultury na osiedlu Westerplatte. To placówka podlegająca Tarnowskiemu Centrum Kultury. Nowy dom kultury jest placówką miejską. Westerplatte o kolejne tarnowskie osiedle, po Starówce i Mościcach, którego mieszkańcy niebawem będą mogli korzystać z bogatej oferty kulturalnej niemal nie wychodząc z domu! Zapraszamy mieszkańców całego Tarnowa.

Najbliższe wydarzenia w styczniu
• 25 stycznia godz. 10:30 Jasełka „On jest Królem – Powitajmy go”Organizator – filia Nr 17 MBP, Przedszkole Publiczne Nr 18 z oddziałami integracyjnymi w Tarnowie, wstęp wolny
• 28 stycznia godz. 15:00 – 17:00 Warsztaty robienia elementów przebrań na bal Warsztaty darmowe, zapisy osobiście w DK ul. Westerplatte 8a
• 28 stycznia 17:00 – 19:00 „Mały bal dla wielkich ludzi” Przebierany bal karnawałowy dla dzieci i dorosłych. W czasie balu konkurs z nagrodami na najbardziej kreatywnie przebrany tandem, trio lub kwartet rodzinny. Zapisy osobiście w DK
• Codziennie od 30 stycznia do 3 lutego, w godz. 10:00 – 13:00 „Trzy, cztery!” – warsztaty zapoznawcze dla dzieci w ferie. Warsztaty darmowe, obowiązują osobne zapisy na każdy dzień. Zapisy osobiście w DK. Zapraszamy dzieciaki na warsztaty w 3 tematach:
ZIMOWA FEERIA BARW warsztaty plastyczne, prowadzi Agnieszka Szułakiewicz (poniedziałek dzieci 7-10 lat , środa 11 – 15 lat). Podczas zajęć wspólnie znajdziemy odpowiedź na pytanie: Czy śnieg jest biały? Bawią z się kolorem i fakturą poszukamy wszystkich odcieni bieli, zobaczymy co wpływa na zmianę barwy. Tworząc pracę przeanalizujemy budowę płatka śniegu, spróbujemy odtworzyć strukturę śniegu i lodu. Będziemy malować, rysować, kleić! Gotowe zimowe dzieło dzieci zabiorą do domu.

ROZGRZEWALNIA warsztaty aktorskie, prowadzi Magdalena Trusz (wtorek dla dzieci 7-10 lat, czwartek 11 – 15 lat). Podczas zajęć będziemy rozgrzewać głosy, ciała i własną ekspresję twórczą, ale przede wszystkim rozgrzejemy wyobraźnię! W programie : ćwiczenia oddechowe i dykcyjne, improwizacja, podstawowe techniki aktorskie, zabawa w teatr.

MIASTO W KOLORZE warsztaty twórczego projektowania, prowadzi Dorota Omylska-Bielat (piątek, młodzież 13+). Podczas zajęć przyjrzymy się przestrzeni Tarnowa – ile w niej miejsc charakterystycznych, ciekawych? Czy łatwo dostrzec sztukę w mieście, czy jest jej za mało? Czym jest sztuka miasta? Odwiedzimy Ludwiczka, drzewko stojące przy domu kultury, ubrane w kolorowe dziergane ubranko i pomożemy mu nieco odzyskać kolory. Z pomocą książek z biblioteki zaprojektujemy nowe, kolorowe miejsce na osiedlu.

• 31 stycznia, 2, 7, 9 lutego (wtorki i czwartki) od 11:00 – 12:00
„Zostań pionierem! Bunt i nuda są dobre na cuda” – warsztaty odkrywania talentów w bibliotece, prowadzi Aneta Tarza, filia Nr 17 MBP. W programie: przejażdżka koleją transandyjską, zawody narciarskie, produkcja pachnącego mydełka, kalambury, odkrywanie pirackiego skarbu, tworzenie kreatywnych słów, „rozbijanie” słoika wyzwań. Wstęp wolny.

• 31 stycznia godz. 17:00 Drugie spotkanie dla mieszkańców

Dom Kultury, ul. Westerplatte 8a. Adres pod szczęśliwą gwiazdą.

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *