MAREK JANICKI WYSTAWA FOTOGRAFII „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT” …

Wystawę otwarto w Galerii Niebieskiej MBP w Tarnowie. To niezwykle spokojna, ciepła, pełna melancholii wystawa, pokazująca przyrodę taką –  jaką jest ona w rzeczywistości. Odzwierciedla osobowość artysty i tego jak postrzega on otaczający go świat. Przemawia do odbiorcy prostotą i naturalnością.
Marek Janicki o sobie: Moje zainteresowania twórczością artystyczną wyniosłem z domu rodzinnego, wzrastałem w otoczeniu artystów z kręgu znajomych moich rodziców. Rodzice na co dzień zajmują się działalnością artystyczną, siostra wraz z mężem również są artystami.
Dziadkowie również zajmowali się amatorsko malarstwem. Również trzecie pokolenie Ivo i Mikołaj zaczynają edukację artystyczną i przejawiają zainteresowania szeroko pojętą sztuką.
Ja zajmuję się amatorsko malarstwem i fotografią, w której staram się ukazywać intrygujące ujęcia tematu, ukazywać nastrój, ciekawe zjawiska, niecodzienne sytuacje oraz piękno przyrody. Na obecnej wystawie pokazuję uroki przyrody bez retuszu. Komponuję obraz bezpośrednio w trakcie ujęcia.
Foto: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *