Nowi lokatorzy w budynkach TTBS

ciągu 23 lat działalności miejska spółka przekazała tarnowianom 826 mieszkań.
20 grudnia Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazało do użytkowania budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Sportowej 7B. To już kolejna, konkretnie trzynasta, inwestycja TTBS, dzięki której 50 rodzin będzie miało swoje mieszkanie. Klucze do nowych mieszkań symbolicznie wręczył kilku rodzinom, wraz z drobnymi upominkami od miasta, prezydent Roman Ciepiela.
Nowo oddany lokatorom budynek ma 50 mieszkań jedno- i dwupokojowych o powierzchni użytkowej od 30 do 54 m kw. oraz 44 miejsca postojowe dla samochodów. Jest on ostatnim z zaprojektowanego zespołu trzech budynków przy ul. Sportowej 7, 7A i 7B, wzniesionych w latach 2017 -2022. Mieszkania zostały wykończone w podstawowym standardzie „pod klucz”.
Środki na sfinansowanie przedsięwzięcia miejska spółka uzyskała z budżetu miasta Tarnowa, dzięki wsparciu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, preferencyjnego kredytu z Baku Gospodarstwa Krajowego oraz wpłat przyszłych najemców. Najemcy lokali mieszkalnych zostali wyłonieni w oparciu o uchwalę Rady Miejskiej w Tarnowie uchwaloną na podstawie ustawy „Mieszkanie na start”.
Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego od 23 lat realizuje buduje i wynajmuje mieszkania, wspomagając tym samym miasto w realizacji jednego z jego zadań, jakim jest „zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie gminnego budownictwa mieszkaniowego”. W tym czasie spółka wybudowała 13 budynków mieszkalnych wielorodzinnych na osiedlu Zielonym ul. M Dąbrowskiej, ul. Abp Ablewicza i ul. Sportowej, w których znajduje się łącznie 826 mieszkań na wynajem, charakteryzujących się umiarkowanymi opłatami czynszowymi.
– Rozwój miejskiego budownictwa mieszkaniowego to jeden z naszych priorytetów – podkreśla prezydent Roman Ciepiela. – To wymierna pomoc dla młodych tarnowskich rodzin bez własnego lokum, to również zachęta do zamieszkania w Tarnowie dla osób spoza miasta. To również mieszkania, a nawet osiedla z całym systemem wspomagania, adresowane do osób starszych i niepełnosprawnych, bo niestety społeczeństwo się starzeje.
W planach TBS jest już budowa kolejnych budynków. Nową inwestycją będzie zespół sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie ulic Jarej – Błotnej. W ramach tej inwestycji powstanie około 107 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych o powierzchniach od około 35 do 70 m kw.
– Nie tylko TTBS buduje mieszkania w naszym mieście – dodaje prezydent Tarnowa. – Już w czerwcu przyszłego roku gotowy będzie budowany przez Miejski Zarząd Budynków kolejny blok z 62 mieszkaniami.
Foto: P. Topolski

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *