Opłatek Maltański Tarnów 2022

W tym roku po raz dziesiąty Centrum Usług Społecznych w Tarnowie przyłączyło się do ogólnopolskiej inicjatywy „Opłatka Maltańskiego”, której organizatorem, przy współudziale ośrodków pomocy społecznej z całej Polski, jest Związek Polskich Kawalerów Maltańskich.Spotkanie odbyło się w Dworku Modrzewiowym przy Hotelu Cristal Park, który przygotował tą wyjątkową wieczerzę wigilijną. Było to bardzo udane spotkanie, pełne spokoju, uśmiechu, wzajemnej empatii i szacunku.
Uczestników spotkania oraz gości powitała Małgorzata Proszowska, zastępca dyrektora CUS w Tarnowie, a nad sprawnym jego przebiegiem czuwał zespół pracowników CUS. Dzięki wielu Darczyńcom na wieczerzę wigilijną przygotowaną przez Restaurację Cristal Park udało się zaprosić 70 osób, dla których była to okazja do radosnego przeżywania zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Cukiernię „Filiżanka”. Każda z osób otrzymała symboliczny opłatek, upominek, życzenia oraz dobre słowo, które w tym wyjątkowym świątecznym czasie dla wielu osób jest niezwykle ważne i potrzebne.
Patronat tegorocznej akcji Opłatka Maltańskiego objął JE Niels Lorijn, Ambasador Zakonu Maltańskiego w Polsce, JE ks. Biskup Andrzej Jeż, JE Jacek Tarnowski – Prezydent Związku
Polskich Kawalerów Maltańskich, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.
Z uczestnikami Opłatka spotkali się:
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Artur Ważny, wiceprezes Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, członek Zakonu, założyciel akcji Opłatek Maltański Jerzy Donimirski, prałat dr Jacek Nowak proboszcz parafii w Mościcach, Prezes zarządu w: Hotel Cristal Park Sp.z.o.o. Witold Kisała sponsor spotkania, przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska.
Uroczysty wieczór uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie przygotowanych przez panią Karolinę Błędowską.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz partnerom za pomoc w zrealizowaniu tej szczytnej akcji charytatywnej. A są to:
 Hotel Cristal Park
 WIALAN Langer i Wiatr spółka jawna
 TSS Supermarkety
 Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.
 Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia „Siódemka”
w Tarnowie
 Cukiernia „Filiżanka”
 Fundacja Społeczna Progres
 euroPIM
Patronat medialny sprawował kolejny rok Niezależny Serwis Informacyjny KADR.
Foto: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *