Galeria TCK. Wystawa: Nie pytaj mnie

To wystawa fotografii socjologicznej i efekt dwuletniej pracy Agnieszki Bukowieckiej i Weroniki Fleszar. To podróż po powiecie tarnowskim, spotkania z mieszkańcami. To owoc dwuletniej pracy.
Ich rozmówcy opowiadali o tym, jak widzą powiat tarnowski, dlaczego z niego wyjechali lub czemu chcą tu zostać.
Spotkania, rozmowy, obserwacje stały się okazją do refleksji nad tym, czym jest dom, emocjonalny związek do miejsc i osób, a także co składa się na tożsamość lokalną i narodową.
Agnieszka Bukowiecka
Urodzona w 1988 r. w Będzinie. W latach 2007-2011 studiowała anglistykę i amerykanistykę, romanistykę i slawistykę na Uniwersytecie w Wiedniu (dyplom magistra, specjalizacja w literaturze i wiedzy o kulturze angielskiej). Od 2002 roku związana z fotografią i filmem amatorskim. Od 2001 roku zaczęła swoją działalność społeczną (Polski Związek Niewidomych w Będzinie, Dom dziecka w Sosnowcu, Stowarzyszenie Dzieciom Będzina), a w późniejszych latach w dziedzinie kultury (Mississauga Arts Council w Kanadzie, Let’s CEE Film Festival w Wiedniu, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, własna inicjatywa przetłumaczenia wspomnień byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery) oraz ochrony środowiska (Polskie Stowarzyszenie Zero Waste). Poetka i pisarka (jej wiersze, artykuły i opowiadania zostały opublikowane w Anglii), reżyser i producent filmów amatorskich, artystka-hobbysta, pasjonatka psychologii i samorozwoju, opuszczonych budowli, street artu i renowacji mebli. Na co dzień pilotka wycieczek i nauczycielka angielskiego i niemieckiego.
Weronika Fleszar
Artystka o wielu pasjach, pracuje jako projektant grafik, ilustrator oraz fotograf. Związana pochodzeniem z Tarnowem i okolicami, obecnie mieszkająca w Wiedniu. Ukończyła studia magisterskie na ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki w pracowni Fotografii pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz.
W swoim dorobku artystycznym ma wystawy zbiorowe i indywidualne oraz nagrody za twórczość malarską. Zajmuje się też organizacją warsztatów i wydarzeń artystycznych dla dzieci i dorosłych. W trakcie studiów angażowała się aktywnie w pomoc studentom Erasmusa jako członek zarządu ESN (Erasmus Student Network) ASP Kraków. Studia oraz realizacja projektów artystycznych w takich krajach jak Anglia, Portugalia, Słowenia a obecnie Austria wzbogaciły jej twórczość o międzynarodowy kontekst.
Fot:R. Czerwiński

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *