“Straszki, strachy i straszydła”

MBP Galeria Niebieska. Monika Bielat-Sobiczewska – wystawa akwareli “Straszki, strachy i straszydła”…
Niezwykle ciepła, pełna kolorów, emocji, wrażliwości na piękno w połączeniu z poezją wystawa. To co nie jest zawsze, łatwo zauważalne, co przemija zostało wspaniale uchwycone i pokazane przez artystkę i dzięki temu trafia do nas odbiorców, naszej świadomości i wspomnień. Wspomnień, bowiem pierwsze prace powstały 30 lat temu.
Kilka słów o artystce…
MONIKA BIELAT-SOBICZEWSKA
Absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Wybór tej szkoły i nauka w niej przyczyniły się do tego, że akwarela stała się jej ulubioną techniką.
W latach osiemdziesiątych ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) – wydział Edukacja Artystyczna. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Malarstwo akwarelowe jest dla niej ciągłym poszukiwaniem i odkrywaniem nowych możliwości jakie daje ta technika malarska. Tematyka prac oscyluje wokół pejzażu i kompozycji kwiatowych wyrażonych w formie romantycznej impresji. Ulubione cykle tematyczne to: „Za sękatym płotem”, „Chaty i chatki”, „Straszki, strachy i straszydła”, „W Leśmianowym ogrodzie”. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych – krajowych i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Foto: Lidia Jaźwińska
Cała galeria na:  https://www.facebook.com/media/set?vanity=NSerwisKADR&set=a.502689965223371
Relacja filmowa: https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/841734463822922

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *