CUS – można zapisywać się na zakup węgla….

Centrum Usług Społecznych w Tarnowie rozpoczęło zapisy osób uprawnionych do zakupu węgla po preferencyjnych cenach. Można to zrobić telefonicznie i pocztą elektroniczną. Następnym krokiem będzie złożenie wniosku o zakup.

W tarnowskim Centrum Usług Społecznych mieszkańcy Tarnowa mogą już od piątku 28 października zgłaszać chęć zakupu węgla po preferencyjnych cenach, który będzie dystrybuowany przez tarnowski samorząd, a dostarczany przez państwowe spółki: Polską Grupę Górniczą (PGG), PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie i LW Bogdanka. Chęć zakupu węgla można zgłosić telefonując na numer 14 688 20 20 lub wysyłając e-maila na adres zakupwegla@cus.tarnow.pl z tematem „Zakup węgla po preferencyjnych cenach”.

Przypominamy, iż zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie od osób uprawnionych do dodatku węglowego, określonych w ustawie. Zgłoszenia zbierane przez CUS posłużą do określenia ilości i sortymentu węgla, którą Urząd Miasta Tarnowa zakupi w składach wymienionych wyżej państwowych spółek i przywiezie do Tarnowa. Kiedy ustawa o preferencyjnym zakupie węgla zostanie opublikowana i wejdzie w życie, na jej podstawie opracowany zostanie specjalny wniosek o zakup. Kolejnym krokiem uprawnionych będzie złożenie w CUS wniosku o zakup węgla. Formularze wniosku będą dostępne w siedzibie CUS przy ul. Brodzińskiego 14 oraz będzie je można pobrać przez internet.

Sprzedażą węgla zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które w tym celu uruchomi specjalny skład przy ul. Komunalnej. Prezydent Tarnowa ustalił, iż koszt jednej tony węgla dla uprawnionych do zakupu po preferencyjnej cenie wyniesie 1950 zł. MPGK będzie również świadczyło usługę transportu węgla do wyznaczonego przez kupującego miejsca w granicach administracyjnych Tarnowa w cenie 50 zł od tony. Przypominamy: Kupić węgiel po preferencyjnej cenie będzie mogła osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona według ustawy do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch partiach po 1,5 tony do końca 2022 r. oraz od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Ireneusz Kutrzuba
Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *