Międzynarodowa współpraca „Szkoły Szczepanika”

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika, w ramach pilotażowego projektu „Generacja V4, gościli uczniowie ze Stredná Odborná Škola Služieb Presov.
Słowaccy goście wspólnie z uczniami Szczepanika w ramach współpracy obu szkół uczestniczyli w warsztatach fotograficznych. Prowadzili je uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Adriana Dzierwy i Patrycjusza Gąsiorka. Warsztaty zorganizowano w Multimedialnym Centrum Artystycznym, a ich współorganizatorem było BWA Tarnów.
Tu uczniowie mogli zaznajomić się z podstawami wykonywania fotografii produktowej typu splash, dodającej atrakcyjności prezentowanym przedmiotom. W MCA zaprezentowana została również wspólna, polsko-słowacka wystawa prac fotograficznych uczniów pod tytułem „Zmiana”.
Ponadto w trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z produkcją toreb reklamowych metodą malarską, a także wykonywaniem nadruku sublimacyjnego. Słowaccy goście mieli także okazję poznać Tarnów i jego najciekawsze miejsca.
Po warsztatach nasi południowi sąsiedzi wraz z przedstawicielami Szkoły Szczepanika udadzą się na spacer do Parku Strzeleckiego oraz po zabytkowej części Tarnowa. Będzie to dobrą okazją do poznania najważniejszych faktów z historii Tarnowa.
W ramach rewizyty uczniowie Szczepanika odwiedzą Presov, by poznać ofertę edukacyjną – kulturalną zaprzyjaźnionej szkoły.
Foto: Amelia Michalska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *