Jasno i oszczędnie…

W Tarnowie jest prowadzona wymiana źródeł światła na LED-owe. Zostaną wymienione w sumie 704 sztuki. Podczas montaży nowych źródeł światła w celach testowych mogą świecić się lampy przy niektórych ulicach.
W związku z prowadzonymi pracami będą się zdarzały kontrolowane włączenia oświetlenia w dzień. Chodzi o to, by na bieżąco sprawdzać efekty prac. W tym tygodniu zaplanowano wymianę źródeł światła na ulicach: Wilsona, Mostowej, Lotniczej, Leńka, Picassa, Miłosza, Iwaszkiewicza, Boya-Żeleńskiego, Lipóczy'ego, Czapskiego, Gombrowicza, Przybyłkiewicza, Swojskiej, Murarskiej i Kmiecika. Tam w najbliższym czasie w dzień mogą się zapalać lampy.
W naszym mieście montowane są LED-owe żarówki dostarczane przez polską firmę Ape LED. Montowane są one w już istniejących oprawach, posiadają wbudowany bezprzewodowy i bezobsługowy system redukcji mocy w nocy. Wbudowany w żarówkę microchip steruje mocą źródła światła i pozwala uzyskać oszczędność energii nawet rzędu 60%-80%. Ich żywotność wynosi do 15 lat. Z parametrami i działaniem nowych żarówek można zapoznać się pod tym adresem: 

https://www.youtube.com/watch?v=0RvxIHwt-qU&t=205s&ab_channel=APELED

Ireneusz Kutrzuba
Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *