„Legato” świętowało 45-lecie

Z tej okazji, w piątek, 21 października w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego odbył się jubileuszowy koncert. Oprócz chóru „Legato”, którego kierownikiem artystycznym jest od 30 lat MAŁGORZATA BORUCH. Podczas koncertu wraz z zespołem LEGATO wystąpili soliści z prowadzonej przez nią Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży. Koncert poprowadziła jego współorganizatorka MARIA MOTYKA. Partie solowe wykonali: Małgorzata Boruch, Nikodem Liro, Szymon Chatała, Antonina Łakoma, Gabriel Adamowicz, Salomiya Romaniv Ukraina.
Zespół liczy średnio piętnaście do 18 osób, wokalistów i muzyków. W repertuarze ma głównie piosenki znane i lubiane, przeboje lat 60 – 80, piosenki patriotyczne, żołnierskie, ludowe w tym lwowskie i kresowe.
Warto podkreślić, iż Legato ma zarówno publiczność w wieku senioralnym, jak i młodszą. Z okazji 45. urodzin zespołu w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbył się uroczysty koncert pod hasłem „Szafirowe Legato”, Wzięli w nim udział członkowie Legato oraz solistki i soliści pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży. Zaproszeni goście w tym prezes Polskiego Związku Niewidomych w Tarnowie, przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska, przyjaciele zespołu, rodziny i mieszkańcy Tarnowa. To było piękne wielopokoleniowe spotkanie. Były kwiaty, podziękowania, gratulacje. Bardzo miłym akcentem było wystąpienie przedstawicielki zespołu senioralnego SIEMASZKI, seniorki BOZENY SOŁOWIJ.
Jak podkreśliła Małgorzata Boruch – Legato działa przy Polskim Związku Niewidomych w Tarnowie. Kilkoro jego członków to osoby słabo widzące, tracące wzrok, dotknięte jaskrą. W skład zespołu wchodzą też osoby zdrowe, które pomagają chorym kolegom i koleżankom, są ich przewodnikami i opiekunami. – Myślę, że gdy razem śpiewamy, wszystkie problemy zostają za drzwiami. Cieszymy się sobą i fajną atmosferą.
Ten koncert został przygotowany bez udziału zewnętrznych środków finansowych. Przygotował go sam zespół. Salę koncertową udostępnił Pałac Młodzieży, który od wielu lat jest miejscem spotkań i prób zespołu.
Foto: Lidia Jaźwińska
R. Czerwiński

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *