Otwarcie wystawy Jadwigi Kłosińskiej

Ścieżką po zaułkach miasta Tarnowa i okolic”
Galeria Niebieska – Miejska Biblioteka Publiczna. Wystawa czynna do 15 listopada br.
JADWIGA KŁOSIŃSKA
Warsztat malarski zdobyła pod kierunkiem znanego artysty malarza Piotra Drobieckiego. Artystka ma na swoim koncie setki prac. Tematyka ich obejmuje: portrety, sceny rodzajowe, martwą naturę, przyrodę, zabytki architektury świeckiej i sakralnej. Jadwiga Kłosińska jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2011 r. została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem za upowszechnianie i rozwój kultury narodowej. Należy do Twórczego Klubu Seniora przy parafii św. Maksymiliana w Tarnowie. Pełni funkcję prezesa Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Tarnowie. Jej prace brały udział w wielu aukcjach charytatywnych.
Życie jest piękne, „wędrówka po tajemniczym i niezwykłym świecie”, ale jest piękniejsze gdy się tworzy sztukę, lecz jest najpiękniejsze, gdy ta sztuka wzbudza zainteresowanie, na ogół się podoba i jest uznana za dobrą. W zaprezentowanym dorobku twórczym przebija się – umiłowanie Miasta i Ziemi Tarnowskiej, uroku Pogórza, tego miejsca na ziemi, w którym przypadło nam żyć, aby utrwalić to piękno i przekazać innym.
Każdy obraz jest zapisem chwili, ukazuje prawdę przeżycia twórczego, jest dokumentem ludzkich istnień i trwałym znakiem ich bytu.
Oto Tarnów i jego okolice Ziemi Tarnowskiej, piękne zaułki Starego Miasta, monumentalna bryła bazyliki, drewniane kościółki, zabytkowe kamieniczki – relikty przeszłości, znaki bytu tych, którzy zamieszkiwali to „Królestwo” – przed nami.
Niech patyna czasu nie przesłoni wrażeń, nie przechodźmy obojętnie obok tego piękna, zatrzymajmy go w naszych sercach.
Jadwiga Kłosińska
Fot.R.Czerwiński

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *