XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta

„Luxuria”spektakl La Compañía Internacional Barcelona Flamenco Ballet
Świat suspensu, intrygi, władzy, miłości, lojalności i tragedii – w nowym arcydziele od Barcelona Flamenco Ballet. Witamy w Luxurîi!
Pod kierunkiem choreografa Davida Gutiérreza, twórcy wybitnych produkcji takich jak „Flamenco Reborn”, zespół stworzył „Luxurîę”. To pokaz flamenco, który pozostawia u widza na długo poczucie oszołomienia i zachwytu. „Luxurîa” posiada w sobie wszystkie elementy mogące poruszyć widza – od delikatnych i lirycznych po gwałtowne i szokujące – idealnie skomponowane z tradycyjnymi, a także współczesnymi odmianami tańca flamenco. Wszystko to sprawia, że ​​jest to bez wątpienia jedna z najbardziej przykuwających uwagę produkcji tanecznych, jakie pojawiły się w ostatnich latach na świecie.
Narracja prowadzona jest z punktu widzenia głównego bohatera, przepełnionego wieloma konfliktami wewnętrznymi. Ten odnoszący sukcesy artysta cieszy się ogromnym zainteresowaniem płci przeciwnej. Jego życie komplikuje się w momencie, gdy staje w obliczu wielkiej miłości, prawdopodobnie miłości swojego życia. Gdy udaje się mu wymienić z nią tylko jedno spojrzenie – dzięki czemu staje się bliski swojego przeznaczenia – niespodziewanie odkrywa, że nie przyjdzie mu pokochać jej tak łatwo. Tym co staje mu na drodze jest bardzo głębokie, wysuwające się na pierwszy plan poczucie pożądania. Wówczas mężczyzna zdaje sobie sprawę z dręczących go emocji zwątpienia w siebie, dumy, ambicji – i ostatecznie – samotności.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *