Słuchacze UTW rozpoczęli edukację

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu III Wieku przy Akademii Nauk Społecznych w Tarnowie…

5 października UTW rozpoczął Nowy Rok Akademicki. To już 17 rok działania tej placówki i spotkań seniorów – studentów. Są to osoby stanowiące społeczeństwo otwarte na wiedzę, ambitne, które chcą pokazać,że w każdym wieku można poszerzać wiedzę, wspólnie się spotykać, integrować, walczyć z biernością i samotnością.

UTW działa przy ANS w Tarnowie. Uczelnia, jak podkreśla Rektor dr hab Małgorzata Kołpa stanowi „drugi dom dla seniorów”, w którym razem, wielopokoleniowo budujemy wizerunek nauki i potrzebę społecznej integracji.
Seniorzy w przestrzeni miasta są osobami, które swoją działalnością pokazują, iż wiek to tylko liczby, bo tak naprawdę liczy się „stan ducha”, to co Państwo robicie, jak działacie- mówiła zastępca prezydenta Tarnowa Bogumiła Porębska.

O kierunkach programowych UTW na kolejny rozpoczęty rok akademicki poinformował zebranych – prezes UTW Stanisław Wiatr, zwracając szczególną uwagę na to, iż ideą UTW jest zarówno poszerzanie wiedzy jak i uczestnictwo w wielu innych ofertach senioralnej aktywności.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Piotr Dobosz z Katedry Prawa Administracyjnego UJ.
Uroczystość prowadził Piotr Kopa – Rzecznik Prasowy ANS

 

Foto: Amelia Michalska KADR
Info: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *