Inkubator Przedsiębiorczości II

Inkubator Przedsiębiorczości nr 2 w Strefie Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne”, przy ulicy Rozwojowej jest już gotowy. Zakończyły się prace modernizacyjne, protokoły odbiorcze zostały podpisane.

– Czekamy jeszcze na zgodę na użytkowanie budynku – mówi Robert Wardzała, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. – Gdy ją uzyskamy, najemcy będą mogli wprowadzać się do wyremontowanych pomieszczeń.

Drugi inkubator, który rozpocznie działalność w ramach TKP S.A., ma tysiąc metrów kwadratowych powierzchni: produkcyjnych, magazynowych i biurowych. Chętnych na ich wynajem jest więcej niż obiekt może zmieścić.

– Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, bazując na doświadczeniach z pierwszym inkubatorem, który udostępniliśmy kilka lat temu – mówi prezes Wardzała. – Od początku wszystkie powierzchnie są wykorzystywane na działalność gospodarczą. Funkcjonują tu firmy z różnych branż.

Klaster już przygotowuje się do modernizacji kolejnego zdegradowanego budynku, który zostanie przeznaczony na trzeci inkubator. Aktualnie przygotowywane są projekty, które będą podstawą do realizacji nowej inwestycji. Trzeci inkubator ma mieć około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Będzie ona podzielona na części biurową i produkcyjną.

Po gruntownym remoncie powstanie tu również nowoczesna sala konferencyjna, z której będą mogli korzystać przedsiębiorcy – także ci, którzy działają poza klasterem.

– Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania osób prowadzących firmy. Skoro chcą wynajmować powierzchnie w naszych inkubatorach, przygotujemy dla nich odpowiednią ofertę – mówi prezes Wardzała

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *