XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

TARNOWSCY RATOWNICY MEDYCZNI NA CO DZIEŃ RATUJĄ ŻYCIE ALE TEŻ PROMUJĄ TARNÓW – XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym….
W dniach 14-17września 2022 w Katowicach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie reprezentował jeden Zespół Ratownictwa Medycznego w składzie: Michał Łanocha, Krzysztof Hetman, Wojciech Gurbisz.
W Mistrzostwach uczestniczyły Zespoły Ratownictwa Medycznego z terenu całej Polski oraz jeden zespół z Austrii – łącznie 54 zespoły, które rywalizowały w 13 zadaniach, zarówno dziennych jak i nocnych sprawdzających umiejętności ratowania zdrowia i życia w szczególnie wymagających okolicznościach, które przygotowane były przez organizatorów. Zadania obejmowały także współpracę różnych służb, sprawdzały umiejętności merytoryczne, pracę zespołową ale i także umiejętności sprawnościowe. Nie zabrakło również zadań związanych z regionem.
Ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w łącznej punktacji zajęli II miejsce. Tarnowski Zespół Ratowników zwyciężył również w punktowanej konkurencji pn. „Jo ci pszaja”. otrzymując puchar dla najlepszej załogi w zadaniu ufundowany przez Marszałka Województwa Śląskiego.
Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym były okazją do zaprezentowania profesjonalizmu i kunsztu ratowników oraz formą rywalizacji zawodowej w skali całego kraju jak również promocją Regionu Małopolski.
Tarnowscy Ratownicy kolejny raz potwierdzili wysoki poziom wiedzy medycznej zarówno teoretycznej jak i praktycznej w procesie ratowania zdrowia i życia ludzi.
Info/foto:PSPR

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *