Dodatki węglowe nadal wiszą w próżni

Kiedy wypłaty dodatków węglowych?

19 września miały rozpocząć się wypłaty dodatków węglowych, ale już są opóźnione, bowiem gminy – w tym Tarnów – nie otrzymały jeszcze pieniędzy na ten cel. Kiedy będą mogły ruszyć wypłaty?

– Kiedy tylko otrzymamy od wojewody pieniądze na dodatki węglowe, natychmiast zwołamy sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej Tarnowa, uchwałą wprowadzimy te pieniądze do budżetu i jak najszybciej rozpoczniemy wypłaty – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Niestety do poniedziałku 19 września pieniądze jeszcze nie wpłynęły, a miasto nie może przekazać pieniędzy, których nie dostało.

Od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku gmina ma obecnie na wypłatę dodatku węglowego do 30 dni. Jest co prawda nowelizacja ustawy o dodatku węglowym, która wydłuża z 30 do 60 dni termin na weryfikację złożonego wniosku, czyli również wypłatę dodatku, ale dotychczas nie weszła w życie.

Dopłaty węglowe gminy mają obowiązek wypłacać w pierwszej kolejności tym, którzy złożyli wniosek w pierwszym terminie i nie budzi on zastrzeżeń formalnych.

Mieszkańcy mają czas na składanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego do 30 listopada br.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *