„Natchnienie Codzienności” ANDRII KOVALENKO

GALERIA HORTAR – wernisaż wystawy „Natchnienie Codzienności” ANDRII KOVALENKO – Ukraina. Wystawa jest nie tylko pokazaniem bogatej twórczości artysty, ale jest także gestem solidarności z Ukrainą.
Słowo wstępne wygłosiła właścicielka galerii pani Teresa Kopczyńska. To wyjątkowy artysta, ciekawa i bogata twórczość. Jestem pełna uznania dla tego co robi i cieszę się, że mogliśmy państwu w naszej galerii pokazać jego prace. Dziękuję państwu za obecność, bo potwierdziliście nią swoją solidność z walczącą Ukrainą – powiedziała m.in. Teresa Kopczyńńska.
Oprawa artystyczna: „Trio Muzyczne” w składzie: Alicja Stanisławczyk – Karwat, Andrzej Stanisławczyk, Jerzy Synycja.
Kilka słów o artyście….
Andrii Kovalenko – urodził się w 1976 roku w Odessie, w rodzinie artystów Jurija Kowalenko i Swietłany Kowalenko-Szwiedowej. W 1996 roku ukończył OGHU Grekowa. W 1993 roku rozpoczął działalność twórczą. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą, plenerów i biennale.
Od 2008 roku jest członkiem Krajowego Związku Artystów Ukrainy. Jego prace znajdują się w muzeach Odessy, Kijowa, Kaniwa, Pryłuków, Winnicy, Toronto, w zbiorach prywatnych na Ukrainie oraz zagranicą. Na stałe mieszka i pracuje w Odessie. Obecnie mieszka w Tuchowie.
Foto: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *