Półtora tysiąca osób zwiedziło Pasaż

Półtora tysiąca osób odwiedziło w weekend tarnowski Pasaż Odkryć! Nowo otwarte miejsce, zachęcające do nauki poprzez zabawę, przyciągnęło tłumy podczas dni otwartych. – Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo zmiennej, deszczowej pogody, znaleźli czas, by nas odwiedzić – mówią organizatorzy.
pasaż
W sobotę Pasaż odwiedziło pół tysiąca osób, natomiast w niedzielę było już dwa razy więcej chętnych. – Jest to frekwencja na kosmicznym poziomie, której nie powstydziłaby się chyba żadna instytucja kultury – dodają organizatorzy na stronie pasazodkryc.pl. Każdą grupę oprowadzał wykwalifikowany edukator, który wprowadzał zwiedzających w świat nauki.
W niedzielę, prócz zwiedzania ekspozycji oraz przestrzeni warsztatowych, uczestnicy mogli wziąć udział także w pierwszym spotkaniu naukowym „Rozmowy o myśleniu”. Prelegenci Łukasz Kwiatek, Michał Hohol oraz Łukasz Lamża to osoby ze sporym dorobkiem naukowym, którym udało się zaangażować widzów w ciekawą dyskusję. Kolejne wykłady już wkrótce, zagości w nich m.in. ks. prof. Michał Heller.
Załoga Pasażu Odkryć liczy 10 osób – pięciu opiekunów specjalistycznych pracowni, czterech animatorów odpowiedzialnych za sale z eksponatami oraz kierownik Pasażu Odkryć.
Pasaż można zwiedzać od wtorku do niedzieli, w tygodniu od godziny 9 do 19, a w weekendy od 10 do 18. Wejściówki można nabyć wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta Pasażu Odkryć w godzinach pracy. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pasazodkryc.pl oraz na Rynku 4.
Info: Marta Tarnowska UMT
Foto: R. Czerwiński

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *