Znajdź maskotkę dla Igrzysk Europejskich.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich Kraków-Małopolska 2023 zaprasza najmłodszych na ciekawy konkurs. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – m.in. udział w otwarciu i zamknięciu wydarzenia, bilety VIP oraz gadżety. Żeby wziąć udział, trzeba stworzyć maskotkę imprezy.
– Wybór maskotki, która będzie symbolem dużej imprezy to z pozoru igraszka, ale tak naprawdę jest to bardzo ważna decyzja. Symbolika w sporcie ma kluczowe znaczenie. Maskotka – o ile trafi w gusta kibiców – sprawia, że pamięć o imprezie żyje jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu sportowej rywalizacji – informują organizatorzy.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Dzieci muszą chwycić za kredki i ołówki i namalować maskotkę Igrzysk Europejskich! Uczestnik musi mieć od 5 do 15 lat. Projekt powinien być związany z ideą imprezy oraz posiadać elementy kojarzące się z miastem i regionem gospodarza.
Zgłosić się do konkursu i wysłać swój projekt maskotki można do 30 września do godziny 12. Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się tutaj.
Zwycięzca otrzyma nagrodę, na którą składają się: wejście na ceremonię otwarcia i ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 wraz z maskotką, bilety VIP na ceremonię dla rodziny (maksymalnie 4 osoby), pakiet oficjalnych gadżetów IE2023 oraz spersonalizowana maskotka, która zainspirowana zostanie projektem.
Organizatorzy przewidują także upominki związane z Igrzyskami Europejskimi 2023 dla pierwszych stu osób, które przyślą swoje prace.
Info: M.Tarnowska UMT

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *