Zmiany w rozkładach autobusów

….zgłoś swoje uwagi bezpośrednio do Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie – https://zdik.tarnow.pl/ We wrześniu dwukrotnie zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. Wynika to z konieczności optymalizacji kursów, aby uniknąć w ten sposób konieczności podnoszenia cen biletów. Zarząd Dróg i Komunikacji oczekuje na sugestie mieszkańców dotyczące rozkładów.
– W naszej ocenie oferta jest optymalna biorąc pod uwagę obecne możliwości finansowe. Została dopasowana przede wszystkim do oczekiwań uczniów, wracających do szkół i osób dojeżdżających do pracy, tak by zapewnić im sprawną i punktualną obsługę – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji. – Jednak jesteśmy otwarci na sugestie mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy na co dzień korzystają z transportu publicznego. Mogą je zgłaszać mailowo lub telefonicznie. Wszystkie zgłoszenia będziemy analizowali i – w miarę możliwości – wprowadzali w życie. Zarząd Dróg i Komunikacji przyjmuje uwagi i sugestie dotyczące zmian proponowanych w rozkładach jazdy tarnowskich autobusów pod adresem mailowym: zdik@zdik.tarnow.pl lub telefonicznie pod numerami: 14 688 31 03 oraz 14 688 31 04. Można je zgłaszać do końca września.
W tym roku w budżecie Tarnowa na obsługę komunikacji miejskiej przeznaczono 27 milionów zł. Jednak inflacja w połączeniu ze wzrostem kosztów paliwa i energii powodują, że nawet ta spora kwota nie wystarczy na pokrycie kosztów. Dlatego też konieczna była redukcja niektórych kursów, zwłaszcza tych o małej frekwencji – wykonywanych w dni świąteczne i wolne od pracy lub w dni powszednie poza godzinami szczytu. Od 1 września według nowych rozkładów kursują autobusy linii nr: 5, 6, 9, 14, 24 i 31. Przywrócona została również obsługa kursów zawieszanych na czas wakacji (opatrzone oznaczeniem W – linie: 1, 14, 24, 30, 34 i 46). Natomiast 12 września nowe rozkłady jazdy zaczną obowiązywać na liniach nr 0, 1, 3, 11, 12, 30 oraz 2. Na pozostałych sześciu liniach komunikacyjnych nie przewiduje się zmian rozkładów jazdy.
Ireneusz Kutrzuba Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa Foto:ilustracyjne

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *