„Księga Lasu” – spektakl familijny

AMFITEATR LETNI – Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. „Księga lasu” autorstwa Wojciecha Graniczewskiego i Jana Hnatowicza to teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych.
W uschniętym, prastarym lesie panuje martwa cisza.Na polanę przybywa Drwal Maciej, by ściąć rosnący tam 1000-letni dąb. Tuż przed rozpoczęciem pracy Drwal odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi nie szanujących leśnej ciszy, aż ochrypło i w końcu straciło głos. To wtedy ze smutnego lasu odeszły zwierzęta i odfrunęły ptaki.Drwal postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa. W czasie swojej wędrówki trafia w sidła Pająka, a także na dwór Królowej leśnych pszczół oraz do apteki Zaskrońca.Pomimo przeszkód dzielny drwal odnajduje trzy zaczarowane kwiaty, poznaje trzy zaklęte słowa będące kluczem do szczęśliwego życia. Echo odzyska głos, a las wraca do życia i na nowo rozkwita.
OBSADA:
Pszczoła-Strażniczka, III Siostra Echo
Matylda Baczyńska
Królowa Pszczół, Zaskroniec-Medyk, I Sio
Ewa Sąsiadek
Motyl, II Siostra Echo
Monika Wenta
Pająk
Tomasz Piasecki
Drwal Maciej
Kamil Urban
Reżyseria: Tomasz Piasecki
Scenografia: Maciej Sroka
Kostiumy: Krystyna Szaforz
Muzyka: Jan Hnatowicz
Choreografia: Matylda Baczyńska
Przygotowanie wokalne: Elżbieta Kuzemko-Rausz
Asystent reżysera: Kamil Urban
Cykl wydarzeń TARNOC jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Foto; Lidia Jaźwińska, Lech Jaźwiński
Cała galeria foto na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3303505249925554&type=3

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *