„Aktywny Samorząd” – termin składania wniosków mija 31 sierpnia 2022 r.

Centrum Usług Społecznych informujemy, że w ramach programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do 31 sierpnia 2022 r. osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie kosztów:

  • zakupu sprzętu elektronicznego,
  • oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
  • uzyskania prawa jazdy,
  • zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • utrzymania sprawności technicznej skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • zapewnienia opieki dla osoby zależnej np. dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu,
  • zakupu protezy kończyny i utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Programie zachęcamy do składania wniosków za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW). Dzięki SOW wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu, bez barier oraz zbędnych kolejek! System pozwala na załatwienie sprawy online na wszystkich etapach – począwszy od wypełnienie wniosku, aż po rozliczenie dofinansowania. Link do systemu SOW: Logowanie | SOW System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON

 

Profil Zaufany

Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do załażenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP. Posiadanie Profilu Zaufanego pomaga w procesie pobierania nauki, zapewnia nie tylko bezpieczny ale i darmowy dostęp do usług publicznych bez wychodzenia z domu. Dla osób z niepełnosprawnościami jest dużym wsparciem i ułatwieniem życia codziennego. Posiadając Profil Zaufany można korzystać z SOW oraz innych usług on-line na wielu portalach urzędowych.

 

Uwaga! Terminy

Przypominamy, że termin składania wniosków w ramach Modułu I programu „Aktywny samorząd” mija 31 sierpnia 2022 roku.

 

Szczegółowe informacje na temat programu „Aktywny samorząd” można uzyskać pod nr tel. 14 688 21 25 lub osobiście w Centrum Usług Społecznych w Tarnowie ul. Goldhammera 3, III piętro, pokój 312.

 

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są również w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Społecznych w Tarnowie. Link: Dział Rehabilitacji Społecznej i Pomocy Specjalistycznej | Centrum Usług Społecznych w Tarnowie (bip.malopolska.pl)

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *