CSM – Festiwal „TARNOWIANIE”

Festiwal „Tarnowianie” to nowy, kompleksowy produkt artystyczny, który skierowany jest do mieszkańców Tarnowa i regionu. Jego pierwsza edycja, która odbyła się w 2021 roku, zapoczątkowała cykl rokrocznych przedsięwzięć odwołujących się do silnej tradycji filmowej Mościc.
Tradycja ta jest nierozerwalnie związana z wybitnymi, w skali ogólnopolskiej a nawet europejskiej, postaciami ze świata sztuki i nauki wywodzącymi się właśnie z naszego miasta. Osobami związanymi z Mościcami i Tarnowem.

Organizatorzy praną odwołać się do ich znakomitych osiągnięć, pasji, wiedzy i przekazu, z których korzystają takie dziedziny jak współczesna kultura, nauka, a nawet przemysł.
Sam festiwal to kilkudniowe interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne wzbogacone o dodatkowe formy – wystawy, koncerty, konferencje, spotkania z artystami, zdarzenia multimedialne czy warsztaty.
Festiwal Tarnowianie skierowany jest do szerokiej publiczności. Rezultatem ma być utrwalanie dobrych wzorców kulturowych, uwrażliwianie na sztukę, poszerzanie horyzontów, pobudzanie do myślenia oraz kształtowanie tak bardzo potrzebnej dziś, humanistycznej postawy wobec świata i ludzi. Szczegółowo mówili o formule festiwalu uczestnicy konferencji prasowej: Anna Chmura dyrektorka CSM, Maciej Aleksander zastępca dyrektora CS, Łukasz Maciejewski kurator filmowy, Bogusław Hynek kurator wystawy, Katarzyna Piszczek kierownik Kina Milenium.

 

Cała Informacja filmowa   z konferencji znajduje się tu:

https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/471118821269119

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *