Pomaganie i wychowanie

Pomagają dziś, będą pomagać w przyszłości, z potrzeby serca, empatii i szacunku dla ludzi bo to jest najważniejsze. Chcemy by nasi wychowankowie właściwie rozumieli podejmowane przez szkołę, trenerów, rodziców i partnerów akcje. Wychowanie, dobre wzorce odgrywają tu ogromną rolę. Jestem dumny z moich rodziców na czele z panią Beatą Janowską – Ptasznik, za te wzorce przekazywane młodzieży – mówi dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Unia Tarnów Tomasz Matyjewicz.

Przykładów pomagania innym przez wspomnianą placówkę jest dużo i dotyczą one różnych sytuacji i potrzebujących. Działamy wraz z naszymi partnerami tak, by pomoc miała wymiar ludzkiej solidarności, a przede wszystkim by była daleka od działań  spektakularnych, które mogą zniszczyć etos pomagania – dodaje dyrektor Matyjewicz.

Aktualnie realizujemy wspólnie z partnerami a głównie z Zakładem Karnym w Tarnowie  – funkcjonariuszami Służby Więziennej projekt związany z wykonaniem łazienki dla niepełnosprawnej seniorki pani Marii. To praca zbiorowa, zbiorowy wysiłek – podkreśla Beata Janowska – Ptasznik.

Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *